• Om instituttet
    • Historie
    • Bygningen
    • Historisk arkiv
    • Beretninger
    • Bestyrelse
    • Tilskudsydere
    • Årsregnskab
  • Ophold
    • Søg om ophold
    • Huslejepriser
    • Faciliteter
    • Stipendiater
    • Tidligere Stipendiater
    • Praktik
    • Sommerkursus
  • Arrangementer
    • Kommende arrangementer
    • Tidligere arrangementer
    • Konferencer og events
  • Bibliotek
    • Samlingen
    • Kataloger
    • Digitale samlinger
  • Publikationer
    • ARID
    • ARID Supplementum
    • Øvrige publikationer
  • Forskning
    • Ansatte forskere
    • Øvrige forskningsprojekter
    • Prismodtagere
    • Tidligere forskningsprojekter
  • Kontakt/FAQ
    • Ansatte
    • FAQ
  • Skift sprog til English (UK)
  • Skift sprog til Italiano
  • Følg
  • Følg
  • Følg

Beretninger

Beretning 01.09.2025-31.12.2025

Beretning 01.02.2025-31.08.2025

Beretning 01.09.2024-31.01.2025

Beretning 01.02.2024-31.08.2024

Beretning 01.09.2023-31.01.2024

Beretning 01.02.2023-31.08.2023

Beretning 01.09.2022-31.01.2023

Beretning 01.02.2022-31.08.2022

Beretning 01.09.2021-31.01.2022

Beretning 01.02.2021-31.08.2021

Beretning 01.09.2020-31.01.2021

Beretning 01.02.2020-31.08.2020

Beretning 01.09.2019-31.01.2020

Beretning 01.02.2019-31.08.2019

Beretning 01.09.2018-31.01.2019

Beretning 01.02.2018-31.08.2018

Beretning 01.09.2017-31.01.2018

Beretning 01.02.2017-31.08.2017

Beretning 01.09.2016-31.01.2017

Beretning 01.02.2016-31.08.2016

Beretning 01.09.2015-31.01.2016

Beretning 01.02.2015-31.08.2015

Beretning 01.02.2014-31.08.2014

Beretning 01.09.2013-31.01.2014

Beretning 01.02.2013-31.08.2013

Beretning 01.09.2012-31.01.2013

Beretning 01.02.2012-31.08.2012

Beretning 01.09.2011-31.01.2012

Beretning 01.02.2011-31.08.2011

Beretning 01.09.2010-31.01.2011

Beretning 01.02.2010-31.07.2010

Beretning 01.09.2009-31.01.2010

Beretning 01.02.2009-31.08.2009

Beretning 01.09.2008-31.01.2009

Beretning 01.02.2008-31.08.2008

Beretning 01.09.2007-31.01.2008

Femårsberetning 2008-2012

Beretning 2002-2007

Beretning 1998-2001

Det Danske Institut i Rom
Via Omero 18, 00197 Roma

Cvr: 33533233
CF: IT 80138030582

+39 06 3265931
accademia@acdan.it

Webdesign: Nanna Aare & Petrine Michelsen samt Webdesign Danmark

This site uses cookies, some of which are shared with third parties. Please let us know whether you accept or reject the use of cookies.